Tvarkinga buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių įmonės sėkmės veiksnių

0
2035

Tvarkinga buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių įmonės sėkmės veiksnių

Įmonės buhalterinė apskaita susideda iš įvairių procesų, todėl svarbu, kad buhalterines apskaitos paslaugas teikianti įmonė teiktų įvairias paslaugas  nuo pirminių dokumentų iki finansinės atskaitomybės: pirminių dokumentų registravimo, finansinės atskaitomybės sudarymo, mokesčių skaičiavimo bei mokesčių deklaravimo.

Specifinių žinių reikalaujanti sritis

Tvarkinga buhalterinė apskaita padeda stebėti įmonės pelningumą, mokumą, laiku ir tvarkingai sumokėti mokesčius, parengti reikiamus dokumentus ir išvengti galimų nuostolių. Svarbu atminti, kad skaidri buhalterinė apskaita naudinga planuojant įmonės plėtros galimybes. Vis dėlto, buhalterinės apskaitos tvarkymas yra sudėtinis procesas, reikalaujantis nuodugnaus šalies įstatymų ir kitų teisės aktų išmanymo. Be to, buhalterinė apskaita reikalauja specifinių ir išsamių žinių, kurių verslo steigėjams kartais pritrūksta. Kiekviena Norvegijos įmonė privalo teikti ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai (Skatteetaten), Darbo ir socialines rūpybos tarnybai (NAV), Statistikos departamentui, Registrų centrui (Brønøysundregisteret) ir t.t… Norint tai atlikti tinkamai, svarbu žinoti Norvegijos įstatymus, suprasti buhalterijos principus ir reikalavimus bei turėti finansinį išsilavinimą.

Tinkamų verslo partnerių paieška

Daugelis įmonių vadovų vienareikšmiškai sutinka, kad be galo svarbu pasirinkti tinkamus verslo partnerius, ypač tuos, kurie tvarko įmonės finansinę apskaitą ir operatyviai reaguoja bei informuoja apie besikeičiančius įstatymus, susijusius su įmonių steigimu, pertvarkymu, suliejimu ar likvidavimu. „Nova Regnskap“ prisiima pilną atsakomybę už atliktą darbą, atstovauja savo klientus valstybinėse institucijose, be to, sudaro galimybes teikti ir gauti apskaitos dokumentus per atstumą, dirba su klientais iš skirtingų verslo sričių, todėl profesinė patirtis yra išties įvairiapusė.

„Puikiai suprantame statybos, prekybos, paslaugų sferos niuansus“, – sako įmonės „Nova Regnskap“ vadovas Marius Akstinas.

Įstatymų ir teisės aktų žinojimas

Norint, kad įmonės finansinė apskaita būtų tvarkinga ir nuosekli, reikia ne tik įvairių skaičiavimų, bet ir reikiamų šalies įstatymų bei teisės aktų išmanymo. Labai svarbu, kad kiekvienas dokumentas būtų teisiškai tvarkingas. Svarbu, kad įmonės specialistai patikrintų, ar kliento pateikti dokumentai atitinka šalies įstatymus ir kitus teisės aktus. Klientui pristačius bei pasirašius reikiamus jau sutvarkytus dokumentus, juos galima pristatyti į atitinkamas institucijas, taigi, dar vienas svarbus aspektas – ataskaitų ir deklaracijų pristatymas į valstybines institucijas – tai paskutinis buhalterinių procesų etapas. Pasak M. Akstino, laiku nepristatytos mėnesinės ar metinės ataskaitos ir mokesčių mokėjimo vengimas gali sukelti rimtų problemų su valstybinėmis institucijomis. Dėl šių priežasčių kiekviena norvegiška įmonė turi turėti buhalterį, kuris padeda paruošti ir išsiųsti visas reikiamas ataskaitas į atitinkamas valstybines institucijas, praneša kokius mokesčius reikia mokėti, nukreipia teisinga linkme ir pataria įvairiais įmonės valdymo klausimais.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY