Mokesčių deklaravimas Norvegijoje už 2016 metus – svarbiausia informacija

0
5060

Mokesčių deklaravimo laikotarpis be galo svarbus Norvegijoje dirbantiems lietuviams. Sužinokite viską, ką privalote žinoti apie mokesčių deklaravimą už 2016 metus.

Balandžio ir gegužės mėnesiais mokesčių mokėtojai deklaruoja savo pajamas bei sumokėtus mokesčius, ko dėka dažno Norvegijos lietuvio biudžetas turi galimybę pasipildyti net 20 ar 30 tūkst. kronų suma gavus mokesčių grąžinimą. Būtina tik surinkti reikiamus dokumentus ir teisingai užpildyti mokesčių deklaraciją.

Kada prasideda mokesčių deklaravimo laikotarpis?

Jau balandžio pradžioje Norvegijos mokesčių inspekcija siunčia mokesčių mokėtojams išankstinę mokesčių deklaraciją – Skattemelding (angl. – Tax Return) už 2016 metus. Šiame dokumente galima pateikti priklausančias mokesčių lengvatas, patikrinti pajamas ar mokestinę klasę. Remiantis užpildytu Skattemelding, persiųstu su papildoma dokumentacija, Norvegijos mokesčių inspekcija (norv. Skatteetaten) grąžina mokesčius. Grąžinimas vyksta nuo birželio iki spalio pabaigos, kartu siunčiant mokesčių deklaracijos rezultatą (Skatteoppgjør).

Kodėl verta pateikti mokesčių deklaraciją?

Verta skirti laiko mokesčių deklaravimui, nes tai turi daug privalumų. Visų pirma tai leidžia patikrinti, ar Skattemelding duomenys yra teisingi ir leidžia pataisyti duomenis, tokius kaip pavyzdžiui gautos pajamos. Be to, kreipiantis dėl mokesčių lengvatos, mokesčių mokėtojas gali padidinti savo mokesčių grąžinimo sumą. Galimybė gauti 20-30 tūkstančių kronų mokesčių grąžinimą (kas dažnai vyksta lietuvių atveju) neabejotinai skatina pasirūpinti savo mokesčių klausimais.

button

Kokias mokesčių lengvatas dažniausiai naudojasi lietuviai?

Norvegijoje dirbantys emigrantai gali pasinaudoti keliomis mokesčių lengvatomis ir turi galimybę susigrąžinti didelę dalį sumokėtų mokesčių. Jeigu dirbate Norvegijoje ir turite šeimą arba nuosavą (ar nuomojamą) būstą Lietuvoje, į kurį keliaujate nustatytu dažnumu, mokesčius galite apskaičiuoti Pendler statuse. Tai leidžia susigrąžinti mokesčius už keliones į Lietuvą bei apgyvendinimo bei maitinimosi kaštus Norvegijoje. Jeigu turite šeimą, o Jūsų sutuoktinio pajamos neviršijo nustatytos pajamų sumos, galite atsiskaityti II mokesčių klasėje. Jeigu dirbate Norvegijoje ne ilgiau kaip du metus ir patys padengėte apgyvendinimo, maitinimo ir kelionių į Lietuvą išlaidas, galite pasinaudoti 10% lengvata. Galima taip pat susigrąžinti mokesčius už sumokėtas būsto Lietuvoje kredito palūkanas bei išlaidas už privatų vaikų darželį.

Svarbiausi dokumentai

Pagrindinis dokumentas, būtinas pateikiant mokesčių deklaraciją – pajamų suvestinė iš darbdavio už 2016 metus. Toks pats dokumentas yra išrašomas NAV ir jame pateikiama informacija apie NAV išmokėtas pašalpas. Likę dokumentai skiriasi priklausomai nuo mokesčių lengvatos, dėl kurios kreipiasi mokesčių mokėtojas.

Profesionalų pagalbos pasitelkimas

Teisingas mokesčių deklaracijos pateikimas tai atsakingas ir žinių apie Norvegijos mokesčių teisę reikalaujantis darbas. Todėl vis daugiau mokesčių mokėtojų renkasi profesionalių įmonių pagalbą, kurios kasdien dirba Norvegijos mokesčių teisės srityje. Patikint savo mokesčių deklaravimą kvalifikuotiems specialistams galima išvengti pasekmių, susijusių su galimomis klaidomis mokesčių deklaracijoje, bei padidinti mokesčių lengvatų gavimo galimybę. Taip pat tokiu būdu sutaupote laiko ir esate tikri, jog gausite geriausią įmanomą mokesčių deklaracijos rezultatą. O tai dažniausiai susiję su dideliu mokesčių grąžinimu, net iki 20-30 tūkstančių kronų. Geriausios Norvegijos mokesčių teisėje besispecializuojančiose įmonės įdarbina kvalifikuotus specialistus, laisvai kalbančius norvegų ir anglų kalbomis, ir dėl to gali efektyviai veikti kliento vardu. Kai kurios jų, tokios kaip MultiNOR, įvedė visapusišką kliento aptarnavimą internetu, ko dėka klientas gali sutvarkyti visus mokesčių klausimus neišeidamas iš namų. Įmonė yra populiariausia tarp Norvegijoje dirbančių lenkų bei lietuvių ir jau kelis metus padeda grąžinti mokesčius tūkstančiams Norvegijoje dirbančių emigrantų.

Vizitine

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY