Kodėl verta mokytis norvegų kalbos?

0
3061

Galima išvardinti daugybė priežasčių, kodėl verta mokytis užsienio kalbos. Nors norvegai ir kitų Skandinavijos šalių gyventojai įprastai puikiai supranta ir kalba anglų kalba, bendravimas su žmogumi jo gimtąja kalba kartais daro tikrus stebuklus ir kitataučiams atveria naujų galimybių.

1. Norvegų, švedų ir danų kalbų giminiškumas

Visų pirma, išmokus norvegų kalbos, lengviau galima suprasti švedų ir danų kalbas, kurios yra giminingos. Žinoma, skiriasi kai kurie šių kalbų žodžiai ir jų tarimas, tačiau įvaldžius norvegų kalbą, tampa daug lengviau suprasti šnekamąją švedų kalbą ir perprasti rašytinę danų kalbą.

2. Norvegų literatūra

Išmokus norvegų kalbos, galima mėgautis norvegų klasikine ir šiuolaikine norvegų literatūra originalo kalba. Henrik Ibsen, Sigrid Undset ir Bjørnstjerne Bjørnson – tai tik keletas garsių klasikinės norvegų literatūros vardų. Šiuolaikiškesnės literatūros mėgėjai greičiausiai jau girdėjo apie norvegų rašytoją Jo Nesbø, kurio knygas išties verta paskaityti originalo kalba.

3. Muzika ir žodyno vaizdingumas

Norvegų kalbos žinios leidžia geriau suprasti norvegų laisvalaikį ir pramogų pasaulį bei žinomiausių Norvegijos muzikos grupių tekstų žodžius. Juk supratus norvegų juodojo metalo muzikos grupių dainų tekstus galima išties padaryti didelį įspūdį draugams. Be to, norvegų kalbos įvaldymas leidžia pasijusti labiau poetiškesniems, mat norvegai turi daugybę žodžių apibūdinti sniegą ir jo būseną – sniego stygių, slidumą, perteklių, kietumą, minkštumą, šviežumą ir t. t.

4. Didesnės karjeros galimybės

Norintiesiems surasti savo vietą ir įsitvirtinti konkurencingoje Norvegijos darbo rinkoje taikomas vienas iš svarbiausių reikalavimų – sklandžiai kalbėti ir rašyti norvegų kalba. Dėl šios priežasties verta išties pasistengti ir pasitempti, nes priešingu atveju gyvenimo aprašymas greičiausiai nepatrauks potencialaus darbdavio dėmesio.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY