Kas sunkiausia gyvenant Norvegijoje?

0
8382

Norvegija yra išties įstabi šalis, tačiau įsitvirtinti čia gali užtrukti. Atvykusieji čia dažniausiai susiduria su keletu pagrindinių kliūčių.

  1. Darbo susiradimas

Susirasti darbą Norvegijoje gali būti išties sudėtinga, o norvegiškas darbo paieškos portalas Finn.no ne visada užtikrina norimų rezultatų. Visų pirma, Norvegijos darbo rinka yra gana konkurenciga, nes čia daug žmonių turi gerą išsilavinimą ir reikiamus įgūdžius. Antra, Norvegijos bendrovėse yra įprasta „samdyti visam gyvenimui“, nes čia sunku atleisti darbuotoją, nebent paistaiko išimtiniai atvejai. Tai reiškia, kad bendrovės, norėdamos įdarbinti darbuotoją, turi būti užtikrintos, kad darbuotojas pateisins lūkesčius. Juk naujų darbuotojų samdymas ir apmokymas kainuoja brangiai, todėl svarbu žinoti, kad tokia investicija atsipirks. Be to, nepaisant to, kad anglų kalbą čia supranta ir vartoja daugelis, norvegų kalba gali tapti dideliu barjeru ieškant darbo, nes čia ji laikoma verslo kalba.

  1. Vairuotojo teisės

Vairavimas Norvegijoje laikomas privilegija, o ne būtinybė. Jaunieji vairuotojai čia vertinami išties griežtai. Išlaikius vairavimo teises su automobiliu, turinčiu automatinę pavarų dėžę, vairuotojas vėliau galės vairuoti tik tokius automobilius. Be to, laikantis vairuotojo teises Norvegijoje, svarbu gerai išmanyti žiedines sankryžas, nes jų čia apstu.

  1. UDI imigracija

UDi yra Norvegijos imigracijos direktoratas ir čia jie rūpinasi bei sprendžia visus klausimus, susijusius su imigracija. Darbuotojai čia paslaugūs, tačiau linkę negaišti laiko, todėl prieš apsilankant šioje institucijoje svarbu turėti visus reikalingus dokumentus ir laikytis nurodymų.

  1. Kalbos mokymasis

Naujos kalbos mokymasis visada yra sunkus. Norint išmokti kalbą kuo sparčiau, patariama naudotis pačiais įvairiausiais šaltiniais:

Apsilankykite vietinėje bibliotekoje. Čia rasite gausią knygų ir garso įrašų kolekciją. Gauti bibliotekos naudotojo kortelę čia išties nesudėtinga. Tiesiog tereikia atsinešti savo tapatybės kortelę ir prisistatyti bibliotekininkui. Be to, daugelis bibliotekų organizuoja nemokamus „språk café” kursus, kur galima ateiti ir mokytis norvegų kalbos su kitais žmonėmis. Norintieji išmokti kalbos čia įprastai yra skirtomi į pradedančiuosius, vidutinio lygio ir pažengusiuosius. Norvegijos bibliotekose taip pat galima nemokamai naudotis kompiuteriais ir internetu.

NTNU siūlo puikius kursus internetu. Čia galima mokytis žodyną, atlikti testus, klausymo pratimus ir mokytis gramatikos. Visa medžiaga yra nemokama, o mokytis galima tiesiog namuose.  Vis dėlto, mokantis savarankiškai mokymosi tempas gali būti nepakankamai greitas.

Norvegijos liaudies universitetas siūlo kalbos kursus pradedantiesiems ir pažengusiesiems. Čia tradiciškai mokomasi klasėse. Šie kursai Trondhaime apytiksliai kainuoja 4750 NOK ir 5500 NOK Osle.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY