Kaip iššifruoti Skattemelding?

0
5051

Kaip iššifruoti Skattemelding?

Balandžio 4 d. Norvegijos mokesčių inspekcija Skatteetaten išsiuntė preliminarias mokesčių deklaracijas. Šiemet vietoj Selvangivelse mokesčių mokėtojai gavo Skattemelding. Kas pasikeitė?

Skattemelding tai mokesčių inspekcijos santrauka, parengta remiantis iš darbdavio gauta informacija apie gautas pajamas, mokesčio avanso sumą bei mokesčių mokėtojo įsiskolinimo informacija. Šis dokumentas – tai praėjusių metų pajamų mokesčio deklaracijos pagrindas.

Punktas Paaiškinimas
Skatteklasse Pirmajame Skattemelding puslapyje pateikiama informacija apie mokesčių mokėtojo mokesčių klasę (Skatteklasse). Nuo klasės priklauso atskaičiuotina neapmokestinamųjų pajamų suma. Antroji mokesčių klasė priklauso mokesčių mokėtojui, kurio sutuoktinis negavo jokių pajamų arba jeigu sutuoktinio pajamos neviršijo 44 751 NOK. Antroji klasė taikoma taip pat asmenims, kurių sutuoktiniai gyvena Lietuvoje.
2.1 Lønn og tilsvarende ytelser Čia galima patikrinti 2016 metų pajamų sumą. Darbdavys privalo pranešti mokesčių inspekcijai apie darbuotojo pajamų dydį. Kiekvienas darbuotojas privalo gauti metinę pajamų suvestinę iš kiekvieno darbdavio, pas kurį dirbo praeitais metais. Būtina palyginti pateiktą informaciją ir patikrinti, ar sumos, pateiktos abiejuose dokumentuose, sutampa. Atminkite – mokesčių mokėtojas privalo įsitikinti, kad šios sumos yra teisingos, ir ištaisyti galimas klaidas.
3.2.1 Minstefradrag egen inntekt Minstefradrag, arba pajamų mokesčio lengvata, priklauso nuo Norvegijoje praleistų mėnesių skaičiaus ir pajamų sumos konkrečiais mokestiniais metais. Didžiausias šios lengvatos dydis 2016 metais – 91450 NOK. Informacija apie mėnesių skaičių, už kuriuos lengvata buvo paskaičiuota, bus pateikta 2 arba 3 Skattemelding puslapyje. Asmenys, turintys pastovų asmens kodą, dažniausiai gauna lengvatą už visus metus. Įsitikinkite, kad mokesčių inspekcija suteikė Jums tinkamą lengvatą – tai turi didelės įtakos galutiniam mokesčių deklaracijos rezultatui.
3.3/4.8 Renter, gjeld, andre kapitalkostnader og fradrag Kiekvienas mokesčių mokėtojas gali susigrąžinti 2016 m. sumokėtas paskolų palūkanas. Šiame punkte nurodomi Norvegijoje paimtų paskolų dydžiai ir sumokėtų palūkanų suma. Jei turite būsto paskolą Lietuvoje, galite savarankiškai kreiptis dėl sumokėtų palūkanų nuskaičiavimo.
Spesifikacjon av reisefradrag Dalis skirta asmenims, kurie deklaruoja mokesčius [Pendler statuse] ir nori atskaičiuoti kelionių pas šeimą į Lietuvą arba kelionių į darbą Norvegijoje išlaidas. Dėl mokesčių deklaravimo Pendler statuse reikia kreiptis savarankiškai. Labai svarbu pateikti dokumentus, patvirtinančius teisę į atskaitimus Pendler statuse.
Forskuddstrekk Forskuddstrekk tai yra darbdavio avansu atskaičiuota mokesčių suma.
Foreløpig beregnet skatt til gode / Foreløpig beregnet restskatt Tai yra preliminarus mokesčių deklaracijos rezultatas – informacija apie tai, kokia buvo permokos suma, arba kiek teks sumokėti mokesčių inspekcijai.

 

Skattemelding tai preliminari deklaracija, parengta remiantis svarbiausia informacija. Visi, kurie nerado klaidų savo deklaracijose ir neturi teisės į papildomus nurašymus, gali atsiskaityti nekeičiant savo Skattemelding. Tačiau visos papildomos mokesčių lengvatos, pavyzdžiui, antroji mokesčių klasė, 10% lengvata arba išlaidų už vaiko privatų darželį atskaičiavimas (jei vaikas gyvena Lietuvoje), nėra automatiškai suteikiami. Mokesčių mokėtojas privalo pateikti Mokesčių inspekcijai papildomus dokumentus patvirtinančius, kad atitinka sąlygas mokesčių lengvatai gauti. Nepamirškite, kad tai Jūs esate atsakingi už mokesčių deklaracijoje pateiktos informacijos teisingumą. Visos klaidos gali būti aptiktos Mokesčių inspekcijos vėliau, o tai dažnai reiškia, kad privalėsite sumokėti baudą kartu su palūkanomis. Net jeigu Mokesčių inspekcija nepastebės klaidos iš karto, ji tikrai jos nepraleis mokesčių audito metu.

Klientai į mus dažnai kreipiasi, nes nori įsitikinti, kad jų mokesčių deklaracija bus teisinga. Gal tai ir neakivaizdu, bet klaidos atsitinka dažnai. Skatteetaten atlieka mokesčių deklaracijų patikrinimus net net ir po 10 metų. Geriau pasirūpinti tuo iš karto ir išvengti nepatogumų ir baudų ateity. Agnieška Putryč, Mokesčių konsultantė, MultiNOR

Pagaliau, atsakymas į vieną iš svarbiausių klausimų visiems mokesčių mokėtojams: tikėtis mokesčių grąžinimo ar reikės sumokėti trūkstamą sumą? Jeigu mokesčių deklaracijoje yra informacija: Foreløpig beregnet skatt til gode – gausite mokesčių grąžinimą. Foreløpig beregnet skatt å betale reiškia, kad teks sumokėti nurodytą sumą.

Pateikite deklaraciją

Straipsnis buvo parašytas bendradarbiaujant su įmone MultiNOR.

axaxax (1)

Mokesčiu deklaracijos pateikimo termino pratęsimas

Pagrindinis pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo terminas baigiasi balandžio 30 d. Tai paskutinė popierinių mokesčių deklaracijų pateikimo diena, bet mokesčių mokėtojai turintis prieigą prie Altinn sistemos, mokesčių deklaravimą gali pratęsti iki gegužės pabaigos. Deklaracijos pratęsimas yra nemokamas ir nesukelia jokių neigiamų pasekmių mokesčių mokėtojui. Jeigu nežinote kaip pratęsti mokesčių deklaravimo laikotarpį, pasinaudokite mokesčių specialistų pagalba: http://www.mokesciai.no/?from=article20170427.

Iš Norvegijos + 47 21 935 310
Iš Lietuvos + 370 52 077 878

Pateikite deklaraciją

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY