Dantų implantai: kuo tikėti ir kuo ne?

0
1935
Kaunas Dental

 

Visuomenėje sklando daugybė mitų apie pačius įvairiausius dalykus. Deja, dantų implantavimas – ne išimtis. Susipažinkime su 5 bene populiariausiais šios srities mitais. Įžvalgomis dalijasi jau daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyriausiasis gydytojas, Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ vadovas Marius Bučinskas.

  1. Mitas: esu per sena (-as) dantų implantams.

Amžiaus limito dantims implantuoti nėra. Pavyzdžiui, vyriausiai pacientei, kuriai implantavome dantis, buvo daugiau kaip 80 metų. Viskas priklauso nuo bendros žmogaus savijautos ir sveikatos. Vizito metu pacientas papasakoja apie savo sveikatą, išsako lūkesčius. Per tą patį vizitą atliekama išsami diagnostika, padaroma rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, tada implantuojantis gydytojas mato realią paciento situaciją ir gali sudaryti individualų gydymo planą.

Gyd. Marius Bučinskas

Daugiau nei dešimtmetį dantis implantuojantis vyr. gydytojas M. Bučinskas sako, kad gydymas turi prasidėti nuo gydytojo ir paciento dialogo. Tuomet mitams nelieka vietos.

  1. Mitas: dantų implantavimas itin ilgas procesas.

Remdamasis ilgamete asmenine gydymo praktika, galiu pasakyti, kad tai yra mitas. Aišku, tai priklauso ir nuo gydytojo bei klinikos pasiruošimo, galimybių. Pavyzdžiui, Vilniuje įsikūrusioje klinikoje „Dantų harmonija“ mes turime visas galimybes net ir visiškai dantų neturinčiam žmogui atkurti šypseną tik per vieną dieną – t. y. pacientas po implantavimo procedūros tą pačią dieną išeina su laikinaisiais dantimis. Jie tvirtinami prie implantų, todėl žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis. Galima drąsiai juoktis, valgyti, kalbėti.

Svarbu ir tai, kad klinikoje „Dantų harmonija“ turime modernią CAD/CAM dantų protezų laboratoriją ir esame pirmoji Vilniuje odontologijos klinika, įsigijusi „NobelProcera“ skenerį –  tai mums leidžia pagreitinti ir kontroliuoti dantų gaminimo procesą, o pacientui patogu visas tokio gydymo paslaugas gauti vienoje vietoje. Tokia komplektacija išsiskiriame net ir Baltijos šalyse.

Kaunas Dental

Vilniuje esančioje klinikoje „Dantų harmonija“ visi dantys gali būti atkurti tik per vieną dieną. Tai ypač patogu iš toliau atvykstantiems pacientams, nes po implantavimo procedūros tą pačią dieną jie išeina su klinikoje pagamintais laikinaisiais dantimis.

Mitas: dantų implantavimas – labai skausminga procedūra.

Pirmiausia svarbu suvokti, kad kiekvienas žmogus skausmą jaučia ir supranta skirtingai. Implantavimo procedūra atliekama taikant minimalią intervenciją. Jos metu naudojami nuskausminamieji arba sedacija. „Maniau, kad bus baisiau“ ir „Gaila, kad nepasiryžau anksčiau“, – po dantų implantavimo procedūros dažniausiai tai išgirstu  iš savo pacientų.

Jeigu vis dėlto pacientas labai bijo, negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje arba numatoma, kad procedūra truks ilgiau, tuomet tikrai vertėtų aptarti  sedaciją. Jeigu taikoma sedacija, pacientas yra užmigdomas ir pabunda tada, kai procedūra būna baigta.

L.L

„Bijojau, kad skaudės, tačiau skausmo nejutau“, –  Lauros atsiliepimas po viso žandikaulio dantų atkūrimo ant implantų. Lauros istoriją galite sužinoti ČIA.

Mitas: dantų implantai dažnai neprigyja

Kaip rodo tyrimai, apie 97 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos.* Ar implantavimas bus sėkmingas, lemia daug veiksnių: tiksli diagnostika, kokybiški implantai, gydytojo patirtis, modernios, bet laiko patikrintos technologijos, paciento sveikata ir netgi, sakyčiau, jo ar jos teigiamas nusiteikimas bei noras turėti funkcionalius dantis ir gražią šypseną. Mano nuomone, tai yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys puikų dantų implantavimo rezultatą.

Be abejo, svarbu viso proceso kontrolė, todėl klinikoje „Dantų harmonija“ turime modernią diagnostikos įrangą. Pavyzdžiui, prieš konsultuodami pacientus dėl implantacijos, darome ne tik panoraminę, bet ir tomogramos nuotrauką.

*TYRIMAS. Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. Degidi M, Nardi D, Piattelli A.10-year follow-up of immediately loadedimplants with TiUnite porous anodized surface. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14(6):828-38.

Mitas: aplinkiniai žmonės linkę pastebėti dantų implantais atkurtus dantis

Ant dantų implantų atkurtus dantis nuo natūralių dažniausiai atskiria tik specialistai. Klinikoje nuolatinius dantis gaminame iš cirkonio oksido. Ši medžiaga šiuolaikinėje odontologijoje itin vertinama dėl tvirtumo, estetikos ir tinkamumo žmogaus organizmui. Cirkonis yra laidus šviesai, todėl turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo. Net ir neoninėje šviesoje tokie dirbtiniai dantys šviečia tarsi tikri, tad atskirti tikrai nėra lengva.

Mitas: dantų implantai yra nepatogūs

Mano nuomone, dantų implantais atkurti dantys yra patogūs tarsi nuosavi. Pavyzdžiui, dantų plokštelės gali atkurti maždaug 30–40 proc. kramtymo funkcijos, o neišimami dantų protezai ant implantų – visus 100 proc. Dantų implantai – tai neišimama konstrukcija, jie tvirtai laikosi ir suteikia galimybę vėl mėgautis visaverčiu maistu.

Įžvalgomis dalijosi jau daugiau kaip dešimtmetį dantis implantuojantis vyr. gydytojas, Vilniuje įsikūrusios klinikos „Dantų harmonija“ vadovas Marius Bučinskas.

Kviečiame registruotis konsultacijai, diagnostikai ir dantų implantavimui.

DĖMESIO! Užsiregistravus konsultacijai dėl dantų implantavimo iki 2017 m. gegužės 15 d., diagnostika ir konsultacija NEMOKAMA*. Registruodamiesi pasakykite kodinį žodį: „Šypsena“.

*Vietų skaičius ribotas. Nemokamai padarytos panoraminės ir tomografijos nuotraukos bei gydymo planas lieka klinikoje kaip klinikos nuosavybė.

REGISTRACIJA
Tel. + 370 610 11 222
Klinika „Dantų harmonija“
Olimpiečių g. 1A-9, LT-09235 Vilnius, Lietuva.
www.dantuharmonija.lt

Dantų harmonija_logo

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY