2015 metais lietuviai Norvegijoje paliko beveik 6 mln. Eur.

0
2118

Maždaug ketvirtadalis Norvegijoje dirbančių lietuvių šioje šalyje palieka dideles pinigų sumas. Neoficialiais duomenimis nesugrąžintų permokėtų mokesčių suma už  2015 metus gali siekti 5,9 mln. Eur.

Mokesčius iš užsienio grąžinanti bendrovė „RT Tax“ pastebi, kad kiekvienais metais vis dažniau lietuviai susigrąžina mokesčius iš Norvegijos. Vis dėlto, apie 20 % emigrantų savo pinigus palieka šioje šalyje. 2014 metais nesugrąžintų mokesčių suma siekė 6,5 mln. Eur, o 2015 – kiek mažiau nei 6 mln. Eur. Nors nesugrąžintų mokesčių suma po truputį mažėja, tačiau ji išlieka didelė.

„Lietuva užsienio šalims „atiduoda“ dideles permokėtų mokesčių sumas. Deja, nesusigrąžinus mokesčių laiku, pinigai yra prarandami. Žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad mokesčių grąžinimas galimas tik už praėjusius metus. Tai – netiesa. Pavyzdžiui, iš Norvegijos mokesčiai yra grąžintini už praėjusius 4 metus. Tai reiškia, kad iki šių metų pabaigos, dar galima susigrąžinti mokesčius net už 2012-uosius“ – teigia „RT Tax“ direktorius Vaidas Paknys.

Grąžintina permokėtų mokesčių suma priklauso nuo kelių faktorių: gautų pajamų sumos, išdirbto laikotarpio, nustatyto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) šalyje. Kuo mažiau uždirbama, tuo didesnę mokesčių permoką darbuotojas gali susigrąžinti ir atvirkščiai – gaunant didesnes pajamas, grąžintinų mokesčių suma gali būti mažesnė. Kiekviena situacija yra individuali ir tikslią mokesčių permokos sumą galima įvardinti tik žinant konkrečius dirbusio asmens duomenis.

Nors lietuviai kiekvienais metais susigrąžina vis daugiau permokėtų mokesčių, tačiau kartais vis dar pasitaiko vengiančių tai daryti dėl įsisenėjusių gandų, neva susigrąžinus mokesčius negalima pretenduoti į senatvės pensiją ar susigrąžinus pinigus juos vėl reikės mokėti Lietuvoje. Mokesčių grąžinimas ir pensijos neturi nieko bendro, lygiai taip pat ir dvigubas mokesčių apmokestinimas. Lietuva ir Norvegija yra pasirašiusios dvigubų mokesčių išvengimo sutartį, todėl susigrąžinus mokesčius vienoje šalyje, kitoje jų mokėti nereikės.

„Dirbantiems užsienyje patarčiau nuo pat įsidarbinimo pradžios rinkti visus algalapius. Jie yra reikalingi norint susigrąžinti mokesčius. Dažnai susiduriame su situacija, kai dirbantieji užsienyje neturi visų dokumentų. Dėl to mokesčių grąžinimas iš Norvegijos tampa kiek komplikuotas. Vis dėlto specialistai gali gauti trūkstamus dokumentus ir mokesčiai galiausiai vistiek būna sugrąžinti.“- sako V.Paknys.

Remiantis „RT Tax“ skaičiavimais vidutinė grąžinama permokėtų mokesčių suma iš Norvegijos yra 637 Eur.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY